Pastors

Rev. J. W. Hartsell  1911-1912
Rev. W. H. Strickland 1912-1917
Rev. W. A. Crabtree  1917-1924
Rev. W. C. Hough 1924-1928
Rev. William F. Hancock 1928-1936
Rev. Bennie Maness 1937-1942
Rev. Merritt Leonard 1942-1948
Rev. B. A. McCary 1948-1951
Rev. C. V. Comer  1951-1959 Died while Pastor
Rev. William H. Faggart  1959-1959
Rev. James L. Clayton 1959-1961
Rev. M. D. Chriscoe 1961-1962 Died while Pastor
Rev. James L. Moon – 1963-1964
Rev. Fred Richardson 1964-1967
Rev. Edsel Caviness 1968-1971
Rev. Coy Walker 1971-1974
Rev. James A. Womble 1974-1976
Rev. Fred Richardson 1976-1978
Rev. Willard Singletary 1978-1980
Rev. Eldon Hinegardner 1980-1989
Rev. Bennie Maness 1989-2000
Rev. Terry Burris 2000-2005
Mr. Gerald Hussey (Interim Lay Pastor) December 2005-August 2006
Rev. Brad Harris August 2006-September 2009
Rev. Zeb Moss September 2009-May 2011 (Interim Pastor)
Rev. Bill Cooper June2011 – Present